RÕDUPIIRDED, RÕDUDE KLAASIMINE, RÕDUKLAAS

KASULIK TEADA RÕDUDE KLAASIMISEST

Rõdude klaasimissüsteemi valmistamisel kasutame Jokke süsteeme. Jokke süsteemid on Soome päritolu Kelosto OY poolt  rohkem kui 20- aastase tootearenduse käigus väljatöötatud rõduklaasimise süsteem, mis esindab põhjamaist kvaliteeti parimal moel-süsteemid on valmistatud meie kliimavöötme eripärasid arvesse võtvalt ning samal ajal pakutakse oma toodetele aastatepikkuseid garantiisid.

Lisaks suurepärasele tehnoloogilisele vastupidavusele peavad alumiiniumprofiilidest valmistatud rõduklaasimisesüsteemid  vaieldamatult paremini vastu, võrdluses alternatiivsetest materjalidest valmistatud rõduklaasimissüsteemidega, ka meteoroloogilistele mõjuritele nagu päiksekiirgus, tuul, temperatuurikõikumised jne, säilitades esialgse välisilme pikkade aastate jooksul.

Eksklusiivne välimus- meie poolt pakutavatel rõduklaasimisesüsteemidel ei ole vertikaalseid raame, klaasid liiguvad horisontaalsete alumiiniumprofiilide vahel, säilitades nii ruumide esialgse valgusekülluse ning fassaadi välisilme

Rõduklaaside süsteemi klaasosa on jagatud fragmentideks mis avanevad ükshaaval ning neid on võimalik avada täpselt sellises mahus kui vaja. Äärmine klaasfragment avaneb rõdupiirde suhtes 90kraadi. Avatud fragmedi kõrval asetsenud klaasi, tuleb avamiseks liigutada juba avatud fragmendi kohale jne. Kõik klaasosa fragmendid avanevad 90 kraadi. Nii on võimalik avada rõdu täies ulatuses. Kirjeldatud (klaaside avanemisviisi) visualisatsioon on nähtav siin. Kõnealune avanemisviis teeb süsteemi (klaaside) puhastamise äärmiselt lihtsaks ning annab vabaduse valida kas rõdu on (täielikult või osaliselt) avatud või on suletud.

Rõdude klaasimine evib ka praktilist väärtust.

Rõdude klaasimise tulemusena väheneb soojakadu. Soojakao hulk on sõltuvuses erinevatest muutujatest, kuid rõdu klaasimise tulemusena võimalik vähendada soojakadu 5-15%. Kortermajade puhul saavutatakse suurim efekt juhul kui klaasitakse ära kogu maja rõdud, nii väheneb tarbitava sooja hulk ning ühtlasi ka soojaenergia eest makstavad summad.

Rõdude klaasimine võimaldab vähendada mürataset. Ka antud juhul sõltub mürataseme vähenemine mitmest muutujast kuid rõdude klaasimise tulemusena langeb müratase kuni 15 dB

Rõdude klaasimine takistab niiskuse ligipääsu hoone konstruktsioonidele, pikendades nii hoonete eluiga.

Rõdude klaasimine kaitseb rõdu UV kiirguse, ilmastikuolude eest, avardades selliselt rõdu kasutusvõimalusi nii asjade hoiustamise seisukohalt kui ka võimalike tegevuste ringi rõdul.

Tehnilised andmed

Rõdu klaasimissüsteemi horisontaalsete alumiiniumjuhtprofiilide kõrgus on ca 60 mm. Profiile on võimalik värvida RAL kataloogi järgi erinevatesse toonidesse.

Sõltuvalt ava suurusest kasutatakse 6 kuni 8 mm paksuseid karastatud, lihvitud äärtega, ühekordseid klaase. Klaase võib toonida eri toonidsse või lasta matistada

Meie poolt pakutav rõdude klaasimise süsteemi on võimalik paigaldada nii nurksetele kui ka kumeratele rõdudele.