FASSAADID, VARIKATUSED, TERRASSID

KASULIK TEADA – FASSAADID, VARIKATUSED, TERRASSID

Valmistame ja paigaldame alumiiniumprofiilidest klaasfassaade, muuhulgas pakume ka klaasfassaade ka terrassidele, talveaedadele jne.

Aluminiumstudio kasutab hoonefassaadide valmistamisel põhiliselt kvaliteetseid Saksa päritolu kontserni Gutmann Werke AG fassaadiprofiile. Gutmanni fassaadiprofiilid sobivad ideaalselt meie põhjamaisesse kliimasse, kuna on orienteeritud energiasäästule, võimaldades samal ajal, tänu oma kitsale vormile, valgusel maksimaalselt läbi pääseda. Kliendi soovil või objektist tulenevalt kasutame ka teiste tootjate (Schüco, Purso) kvaliteetseid fassaadiprofiile.

Terrasside fassaadikonstruktsiooni materjalina evib alumiiniumi ja klaasi kombinatsioon hulganisti eeliseid alternatiivsete valikute ees. Lisaks alumiiniumi kvalitatiivsetele karakteristikutele nagu maksimaalne korrosiooni- ja ilmastikukindlus, suurepärane vastupanuvõime UV-kiirgusele ning immuunsus putuka- või seenkahjustuste suhtes jne, võimaldab alumiinium valmistada avanemisviisilt erinevaid, raamides või raamideta klaasistusega, laia värvigammaga, hästi vastupidavaid fassaadikonstruktsioone, andes selliselt suurema valikuvabaduse terrasside projekteerimisel ning välisilme disainimisel. Välisilme disainimisvõimalusi avardab ka võimalus kasutada erinevas toonis või matistusega klaase ning värvida alumiiniumprofiile.

Terrassi raamidega klaasistusel liiguvad klaasid mööda kahe või nelja-realisi horisontaalseid juhtsiine. Sõltuvalt klaasmoodulite arvust aga ka kliendi soovist saab klaase avanema panna kas ühes või kahes suunas. Klaasmoodulid avanevad rööpselt juhtsiinidega ning täielikult avatuna asetsevad klaasmoodulid eestvaates üksteise peal.

Terrasside klaasistamisel kasutame kas lamineeritud või karastatud ühekordseid klaase. Valida on võimalik ka toon- või mattklaase.

Alumiiniumprofiile saab värvida RAL kataloogi alusel või dekoreerida puiduimitatsiooniga.

Terrassi raamideta klaasistusel liiguvad klaasid ülemise ja alumise alumiiniumist juhtsiini vahel, vertikaalsed profiilid puuduvad. Terrassiklaasistussüsteemi klaasosa on jagatud fragmentideks mis avanevad ükshaaval ning neid on võimalik avada täpselt sellises mahus kui vaja. Äärmine klaasfragment avaneb horisontaalsete juhtprofiilide suhtes 90kraadi. Avatud fragmedi kõrval asetsenud klaasi, tuleb avamiseks liigutada juba avatud fragmendi kohale jne. Kõik klaasosa fragmendid avanevad 90 kraadi. Nii on võimalik avada terrass täies ulatuses. kirjeldatu (klaaside avanemisviisi) visualisatsioon on nähtav siin (video näitlik) Kõnealune avanemisviis teeb süsteemi (klaaside) puhastamise äärmiselt lihtsaks ning annab vabaduse valida kas terrass on (täielikult või osaliselt) avatud või on suletud.

Antud terrasside klaasistussüsteemi on võimalik paigaldada nii nurksetele kui ka kumeratele terrassidele.

Valmistame alumiiniumprofiilidest varikatuseid rõdudele, terrassidele jne. Alumiiniumist on võimalik valmistada nii katuse raamkonstruktsioone kui ka klaaskattega katuste tarbeks spetsiaalselt valmistatud kinnitusprofiile. Nimetatud kinnitusprofiile on võimalik kasutada ka muudest materjalidest (nt puit, teras) katuste raamkonstruktsioonide puhul. Katuse kattematerjalina on lisaks klaasile võimalik kasutada ka pleki-,PVC jne profiile.